Posted by admin

Skarby Danii

Skarby Danii
Północna cześć Europy bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam zbyt wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie bardzo wiele godnych uwagi zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

Comments are closed.